About Me

Cress Eksik Parça Göbekli Tepe Muhafızı Cinder Beni Bırakma

Kalbimi Çaldın - Rita Hunter | Yorum


Her satırında taraf tutmak ve genç bir kadının ilk aşkını tadışına tanık olmaktan büyük keyif duyacaksınız!

Cordelia Winslet için Wayne malikanesi, sadece kısa bir süredir orada yaşıyor olmasına rağmen tam anlamıyla bir sığınaktı. Geçinmeleri için dolgun bir maaş, doğanın tüm nimetlerini bir arada barındıran zengin topraklar ve güvenli bir ortam Büyükbabasının bahçıvan olarak işe başladığı bu görkemli malikaneye, söylemeye mecbur kaldıkları küçük yalanla yerleştiklerinde ne deli dolu Cordelia ne de aklı başında Henry Cornwel başlarının belaya gireceğini düşünmüyorlardı bile. Zaten öyle düşünmeleri için de hiçbir sebep yoktu. Tabii bu varsayım, VII. Wayne Dükü Edward Edward Alexander Waynein Londra eğlencelerinden sıkılıp, sahip olduğu topraklara dönmeye karar verdiği an yerle bir olacaktı. .. ve bundan sonra hiçbir şey Cordelia için aynı olmayacaktı


Eğer hemen şimdi konuşmazsan seni zindana attırmak zorunda kalacağım ufaklık.
Kızın gözleri daha da büyüdü ve sadece Lütfen efendim, diyebildi güzel dudaklarını bükerek. Birden adam, vücutlarının birbirine yapışmış, elleri kızın ensesinde, son derece samimi bir yakınlıkta durduklarını fark etti ve bedeninde bir sızı hissetti. Yüzleri birbirine çok yakındı. Kızın ensesinde tuttuğu elleri, sıkı topuz yaptığı simsiyah saçlarında dolanmaya başladı bilinçsizlikle. İpek gibi diye düşündü şaşkınlıkla.
Tehlikeli yakınlığı kız da hissetmiş olacak ki çırpınmaya başladı adamın ellerinde. Sanki Wayne de bu komutu bekliyormuş gibi kızı iyice kendisine yaklaştırdı ve sertçe dudaklarını öptü Tanrım, çok güzel, derken kasıklarına inen sert diz darbesiyle kendine gelerek genç kızı bıraktı ve iki büklüm kaldı.

Daha önce başka bir yayınevinden çıkan bu kitap için, dilerdim ki Epsilon daha iyi bir kapak yapsın ama nerde..

Yine bir erkek karakter tarafından çıldırdığımız bir kitaptan daha herkese merhaba :)

Cordelia, anne - babasını kaybetmiş, büyükbabası ile birlikte yaşamaya çalışan bir kızdır. Büyükbabası bahçıvandır, ancak ilerleyen yaşı nedeniyle onu işe almaya pek  gönüllü olmazlar. Son olarak Wayne malikanesine başvurduğunda ise, eğer tek kişiyse onu işe alabilecekleri söylendiğinde Cordelia için gizli saklı hayat başlamış olur. 

Kısa bir süre sonra ise Dük Edward malikaneye adımını atar. Hem de büyük bir parti ile. O günün gecesinde ise Cordelia, açlığına yenilir ve malikanenin mutfağına pencereden girmeye çalışır. Girer, ve bir güzel donatılmış yemeklerden aşırır. O sırada ise karanlık köşede kendisini izleyen Edward'dan habersizdir. İkilimizin karşılaşması böyle olur ve hikayemiz de bu şekilde başlar.

Gelelim kendi görüşlerime.

Yanlış hatırlamıyorsam eğer, bu kitap yazarımızın ilk yazdığı historicalmış. 

Bu türde ne kötü kitaplar okuduk, o yüzden ilk kitap için bence bu gayet başarılıydı. Ki yazarımızı takip edenler daha sonraki kitaplarının ne kadar soluksuz okunduğunu bilirler. Yani her kitabında kendini geliştirmeye devam eden, başarılı bir yazarımız. 

Ben de o yüzden hani hangi kitabı çıkarsa arkasına bile bakmaya gerek görmeden direk alırım. 

Yazarın bu kitabı da dahil şimdiye kadar 4 kitabını okudum ve sanırım en çok buradaki erkek karakteri pek sevemedim.

Cordelia'ya gelirsem de benim için okuması çok keyifli bir karakterdi. 18 yaşında olan birini düşünürseniz eğer bence kesinlikle yaşının ötesinde bir karakterdi. Doğruya doğru ilk başlarda aradaki yaş farkı beni biraz rahatsız etse de.. İlerleyen sayfalarda buna alıştım gibi gibi :))

Ne yapacağı belli olmayan kızıl kafa Isabella'dan sonra bu karakteri de acayip sevdim :)

Rita Hunter daha önce okumadıysanız, kesin hemen başlayın :)


Orjinal Adı: Kalbimi Çaldın
Sayfa Sayısı: 455
Goodreads Puanı:4,10

Benim Puanım:4Hiç yorum yok:

Yorum Gönder